Beregening tijdens droge periodes

Leestijd -
3 minuten
Tuinberegening in actie

Droge en warme periodes vragen om een doordachte aanpak. Niet alleen de hoeveelheid water is belangrijk, maar ook de manier waarop u beregent. Met de juiste oplossing bereikt het water de wortelzone optimaal, wordt verspilling beperkt en blijven planten, gazons en bomen beter bestand tegen hitte en droogte.

Of u nu een jonge boom, een plantvak, een nieuw gazon of een volledig project wilt beregenen: bij Disaghor-Dockx vindt u een geschikte oplossing.

Arboleo waterzakken

Jonge bomen hebben tijdens hun eerste groeijaren extra aandacht nodig. De Arboleo waterzak is speciaal ontwikkeld om het water langzaam en efficiënt aan de boom af te geven.

De herbruikbare waterzak heeft een inhoud van ongeveer 76 liter en wordt eenvoudig rond de stam bevestigd met een ritssluiting. Na het vullen druppelt het water gedurende 5 tot 9 uur langzaam uit via twee kleine openingen aan de onderzijde. Hierdoor krijgt de bodem de tijd om volledig te verzadigen en kunnen de wortels het water optimaal opnemen.

Voordelen

  • Ideaal voor jonge bomen en nieuwe aanplant.
  • Efficiënte wateropname met minimale verspilling.
  • Eenvoudig te plaatsen en meerdere seizoenen herbruikbaar.

     

Nieuws - Droogte - Arboleo

3-stand sectorsproeier

Voor grotere oppervlakken is de 3-stand sectorsproeier een robuuste en betrouwbare oplossing.

Deze roestvrije stalen tiksproeier staat op een stevige driepikkel en laat toe om de sproeihoek eenvoudig aan te passen. Afhankelijk van de waterdruk bereikt hij een sproeibereik van 11,6 tot 12,5 meter. Dankzij de verstelbare hoogte (60 tot maximaal 100 cm) kan hij voor uiteenlopende toepassingen worden ingezet.

Voordelen

  • Instelbare sproeihoek.
  • Groot bereik.
  • Duurzame, roestvrije uitvoering.
  • Geschikt voor gazons, plantvakken en grotere groenzones.

     

Nieuws - Droogte - Sectorsproeier

Polet zwenksproeier

De Polet zwenksproeier is een recente aanvulling in ons assortiment en ideaal voor de beregening van gazons.

Met zijn 18 sproeikoppen verdeelt hij het water gelijkmatig over het oppervlak. Dankzij de schuifregelaars stelt u eenvoudig zelf het gewenste sproeibereik in.

Deze sproeier is bijzonder geschikt voor:

  • pas ingezaaide gazons;
  • nieuw gelegde graszoden;
  • regelmatige beregening van kleinere gazons.

In combinatie met een beregeningstimer verloopt de bewatering volledig automatisch.

 

Nieuws - Droogte - zwenksproeier

Druppeldarm

Wie plantvakken, hagen of borders efficiënt wil beregenen, kiest voor een druppeldarm.

De bruine slang beschikt over drie druppelopeningen per lopende meter, waarbij elke opening ongeveer 2,3 liter water afgeeft. Dankzij een geïntegreerd filtervlies wordt verstopping tot een minimum beperkt.

De druppeldarm wordt tussen de planten gelegd en kan worden aangesloten op een kraan met timer of op een automatisch beregeningssysteem. Met diverse koppelingen en grondpennen is vrijwel elke opstelling mogelijk. Er bestaat bovendien een ondergrondse uitvoering die ongeveer 10 cm diep in het substraat wordt geplaatst.

Correct plaatsen maakt het verschil

Voor een optimale waterverdeling legt u de druppeldarm best gelijkmatig doorheen de plantzone. Vermijd lange rechte trajecten langs één zijde van het plantvak. Door de slang goed te verdelen, blijft de druk beter behouden en kunt u grotere oppervlakken beregenen met één sectie.

 

Nieuws - Droogte - Druppeldarm

Gietrand

Bij jonge bomen en grotere aanplantingen biedt een gietrand een eenvoudige maar zeer doeltreffende oplossing.

De gietrand bestaat uit een stevige HDPE-folie van 30 cm hoog die rond de kluit wordt geplaatst. De onderzijde wordt ongeveer 10 cm ingegraven zodat het water mooi rond de wortelkluit blijft en langzaam kan infiltreren.

Zo voorkomt u dat water wegloopt en vermindert u de kans op droogtestress tijdens de eerste groeiperiode.

Voordelen

  • Optimale waterinfiltratie.
  • Minder waterverlies.
  • Ideaal voor nieuwe aanplantingen.

     

Nieuws - Droogte - Gietrand

Advies op maat voor uw beregeningsproject

Wilt u een volledig automatisch beregeningssysteem laten uitwerken?

Onze specialisten helpen u graag verder. Bezorg ons een plan of schets van het project, samen met de afmetingen en de beschikbare waterbron of pomp. Op basis daarvan werken wij een beregeningsplan uit, inclusief een vrijblijvende offerte.

Ook na de opmaak van het plan staan wij klaar met praktisch advies voor een vlotte en correcte installatie.

Nieuws - Droogte -Beregening

Heeft u vragen over beregening of wilt u advies op maat? Neem gerust contact op met uw vertegenwoordiger of één van onze specialisten.